Yeni Kurulan Yerli ve Milli Parti (YMP) Van İl Başkanlığı Genel Başkan Teoman Mutlu’nun katılımıyla törenle açılışı yapıldı.

Yeni Kurulan Yerli ve Milli Parti (YMP) Van İl Başkanlığı Genel Başkan Teoman Mutlu’nun katılımıyla törenle açılışı yapıldı.

ABONE OL
18 Aralık 2023 19:10
Yeni Kurulan Yerli ve Milli Parti (YMP) Van İl Başkanlığı Genel Başkan Teoman Mutlu’nun katılımıyla törenle açılışı yapıldı.
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Van İl Başkanlığı’nın açılış kurdelesini Genel Başkan Teoman Mutlu, İl Başkanı Ergün Yakut ve çok sayıda partili ile birlikte kesti.

 

Van İl Başkanlığı açılış töreninden sonra açıklamada bulunan Yerli ve Milli Parti Genel Başkanı Teoman Mutlu, ‘ Yoksulluk sınırının 45 bin TL olduğu noktada ve açlık sınırının 13 bin 600 TL olduğu bu zamanda, yılda bir sefer asgari ücrete zam yapmak akla uygun değildir. Yerli ve Milli Parti’nin ekonomik kurulları hepsi dört dörtlük şekilde çalıştı. Öyle bir çalışma yaptı ki vatandaşımızın açlık sınırı altında kalan asgari ücretin, yoksulluk sınırının altında olmaması gerekiyor. Şu enflasyon ortamında asgari ücretin yılda en az dört kez güncellenmesi gerekiyor’ dedi.

 

Yılda bir sefer arttırım yapacağız’ diyecek kadar çok cesurlar. Dolayısıyla böyle yüksek enflasyonda, yoksulluk sınırının 45 bin TL olduğu noktada ve açlık sınırının 13 bin 600 TL olduğu bu zamanda yılda bir sefer asgari ücrete zam yapmak demek, gerçekten akla pek uyumlu bir şey değildir. Yerli ve Milli Partinin ekonomik kurulları, hepsi dört dörtlük şekilde çalıştı. Öyle bir çalışma yaptı ki; vatandaşımızın açlık sınırı altında kalan asgari ücretin, yoksulluk sınırının altında olmaması gerekiyor. Yılda en az dört kez, şu enflasyon ortamında bu rakamın güncellenmesi gerekiyor. Sadece işverenin gazıyla yılda bir kere zam yapmakla bu işin olmayacağını açık söylemek gerekir. Bunların hikayesi derde derman olmak değil, dostlar bizi pazarda görmek demektir.

 

Muhalefet tarafında da içler acısı bir durum olduğunu söyleyen Mutlu, ‘Muhalefet, asgari ücreti konuşacağına, açlık sınırını konuşacağına, insanların geçim derdini konuşacağına sayın Akşener, il il gezerek resmen halka ağlıyor ve gerçekten çok acınası bir duruma düşmüş durumda. Bizi, sizin eskiden kurduğunuz dert masanız, tasa masanız ilgilendirmiyor. Dolayısıyla muhalefetin gerçekten çözüm üretmesi lazım. Muhalefet geçmişte yaptığı hatalarla insanları ağlayarak dolaşıyor. Burada sayın Akşener’e çağrıda bulunuyorum, iki torunu var, Allah bağışlasın. Bundan sonra gidip torunlarını sevsin, siyaseti de bizim gibi gençlere bıraksın. 80 yaşını açmış, diğer liderler bizim gibi gençlerin önünü açmalı ve gerçekten gidip torunlarını veya çocuklarını sevmeleri lazım. Çünkü, artık onların hepsinin devri bitmiş durumda. “dedi.

 

Yerli ve Milli Parti’sinin 10 Temmuz Dünya Hukuk Günü’nde kurduklarını ifade eden Mutlu, ‘Türkiye’nin umuda açılan kapısı ilan ettik. Şu an 47’in üzerinde teşkilatımız var. Bütün illerimiz ilçeleriyle birlikte kongre süreçlerini tamamlamaya çalışıyor. Darbe anayasasından kalma çok saçma kanun var. YSK, 41 ilin kongresini bitirip büyük kurultay yaptıktan sonra bir de 6 ay bekleyeceksiniz’ deniliyor. Dolayısıyla bizim acelemiz yok, yerel seçimlerle ilgilenmiyoruz. Şu an amada hiçbir ittifaka destek vermeyi düşünmüyoruz. Çünkü, zaten kendileri iyi bir yönetim sergilemiş olsalardı iktidarından muhalefete bu partiyi kurmaya gerek duymazdık. Biz hızlıca teşkilatlarımızı bitireceğiz, yapılacak olan genel seçimlerde de gideceğiz Tayyip Bey’den iktidarın anahtarını alacağız.” Dedi.

kaynak:sondakikavanhaber

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.