Polis Haberleri Gazetesi Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Altunova Gazeteciler Gününü kutladı

Polis Haberleri Gazetesi Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Altunova Gazeteciler Gününü kutladı

ABONE OL
10 Ocak 2024 00:29
Polis Haberleri Gazetesi Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Altunova Gazeteciler Gününü kutladı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Altunova mesajında ;

“Ülkemizde ve dünyanın her bir köşesinde zaman mefhumu gözetmeksizin, özellikle savaş ve doğal afetlerin yaşandığı yerlerde, can güvenliği açısından herkesin kaçtığı bölgelere gazeteciler koşarak gitmektedir. Dünyaya gördüklerini bir ayna gibi yansıtarak, bazen çektikleri bir kare fotoğrafla olayların vahametini çok daha net anlatabilmekte, ülke yönetimlerini, yardım kuruluşlarını harekete geçirerek, krizlerin çok hızlı çözülmesine imkan sağlayabilmektedir. Büyük bir özveri ve gayret ile vazifelerini sürdüren basın çalışanlarımızın bugüne kadar olduğu gibi her daim yanlarında bulunacağımızı ifade etmek istiyorum.

 

Mesai mevhumu olmayan bir meslek olan gazeteciliğin, zorlu şartlar altında yapıldığı herkesin malumudur. Birçok ülkede sık sık tehditlerle karşılaşmakta ve baskılara maruz kalmaktadırlar. Hatta görevi başında hayatını kaybetmiş gazeteci sayısı azımsanmayacak kadardır. İsrail’in Gazze’ye yaptığı saldırılarda ölen gazeteci sayısı gün itibariyle 112’ye ulaşmıştır. Canları pahasına onlar, haber alma hakkını cesurca savunmaya devam etmektedirler. Demokratik bir toplum olarak görevimiz, gazetecilerin özgürce ve güvende çalışacağı ortamı oluşturmaktır.

 

 

Bu vesile ile başta Polis Haberleri Gazetemizin çalışanları olmak üzere, halkın sesini ve sağduyusunu temsil eden tüm basın mensuplarımızın 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutluyor, çalışmalarında kolaylıklar diliyor ve ebediyete intikal eden meslektaşlarımızı rahmetle anıyorum.”

kaynak:sondakikavanhaber

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.